poniedziałek, 6 czerwca 2022

Wszędobylskie oko kamery

Dobrze wiedzieć co się dzieje, nie będąc na miejscu. Dlatego już od dłuższego czasu większe miasta budują własne systemy monitoringu, wyposażone w ciąg kamer, które pozwalają szybko i szybko trzymać pieczę nad tym, co dzieje się na większych placach, skwerach, czy ruchliwych skrzyżowaniach.


Zwiększa to bezpieczeństwo i pozwala szybciej reagować na wszelkie zagrożenia, ale też może mieć dowód w razie popełnienia jakiegoś przestępstwa.

Zobacz też: https://www.united.edu.pl/na-czym-polega-redakcja-tekstu/

Systemy monitoringu zyskują też coraz większą popularność wśród prywatnych przedsiębiorców, którzy w ten sposób doglądają swojego biznesu. W tym przypadku chodzi raczej o zapobieganie kradzieżom. W tym także celu kamery montują właściciele sklepów, zwłaszcza tych większych. W system monitoringu jest również wykorzystane praktycznie każde nowo oddawane do użytku osiedle, a często wręcz sami mieszkańcy upominają się o kamery, które pozwolą czuć im się bezpieczniej. Mieszkańcy robią to we własnym interesie i zwykle przynosi to dużo dobre efekty w postaci większego bezpieczeństwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czy plagiat równa się kradzieży?

Od kilku tygodni w sieci sporo mówi się o kradzieży, plagiacie i inspiracji. Te trzy rzeczy mogą się od siebie różnić. Wiele osób uważa, że ...