piątek, 3 grudnia 2021

Co toż jest malware?

Zdarza się, że jesteśmy atakowani przez różne szkodliwe programy, które cierpią na celu pozyskanie naszych danych. W internecie, który jest być coraz bezpieczniejszy nie do końca jesteśmy anonimowi.


Zdarzają się przypadki osób, które straciły ogromne pieniądze. Nie będziemy każdego przypadku oceniać, bo często dotyczy to z błędów użytkowników klikających w różne podejrzanie wyglądające rzeczy jak i ze sprytnych technik oszustów internetowych. Malware jest jednym z bardziej szkodliwych rzeczy pojawiających się w naszych komputerach. Czym jest także jak się go pozbyć? Dowiesz się o tym z naszego tekstu.

Malware - czym jest?


Malware, czyli malicious software to typ wirusa, który posiada na celu pozyskiwanie naszych danych. Przeważnie liczy się on w plikach, które pobieramy z internetu: muzyka, zdjęcia, filmy oraz inne dokumenty. Może się nawet okazać, że na pierwszy rzut oka nasz komputer wygląda bardzo dobrze, jednak właśnie z czasem dopiero dowiadujemy się, że coś jest nie tak. Dostaje się do komputera również przez pocztę elektroniczną, w jakiej nie brakuje w spamie podejrzanie wyglądających wiadomości. Dlatego tak bardzo ważne jest to, aby korzystać z internetu z głową oraz nie dać się wykorzystywać na ckliwe hasła, które są coś nam dać za darmo. Właśnie ludzka naiwność jest jednym z powodów, dla których internauci bywają okradani.


Zobacz również: https://wle.pisz.pl/inspektor-danych


Jak się pozbyć malware i gdy go uniknąć?

Pierwszym symptomem, który mógłby zdradzać, że coś z naszym daniem jest nie tak, to zawieszający się komputer oraz wyskakujące okienka. Na pewno ważna jest cecha rozsądku. Nie klikajmy wszystko, co nam się podoba i miejmy z internetu ostrożnie. To jest miecz obusieczny, który umożliwia nam funkcjonowanie, ale i te jest narzędziem, dzięki któremu już niejeden został okradziony. Ważne jest też to, aby korzystać z innego oprogramowania antywirusowego, które wykryje natychmiastowo malware na naszym komputerze. Dobre programy posiadają funkcję skaneru malware i zachęcamy do korzystania z nich.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czy plagiat równa się kradzieży?

Od kilku tygodni w sieci sporo mówi się o kradzieży, plagiacie i inspiracji. Te trzy rzeczy mogą się od siebie różnić. Wiele osób uważa, że ...