czwartek, 25 marca 2021

Zielone źródła energii

Polska jest krajem o dość zróżnicowanym położeniu geograficznym posiadającym wszelakie możliwości zastosowania odnawialnych źródeł energii. Jednocześnie trendem jest jeszcze bardziej popularna metoda pozyskiwania energii z ekologicznych form jej bycia.

Silnie uczący się rynek paneli fotowoltaicznych umożliwia ich dawanie prawie w każdej części kraju na dachach domów czy wprost bezpośrednio na gruncie. Co prawda do powstania farmy fotowoltaicznej jest potrzebna działka o dobrych parametrach jednak nic nie jest na przeszkodzie aby instalacja ta była położona w jakimś miejscu Polski. Coraz dużo prostą metodą są wiatraki wykorzystujące siłę wiatru do wytwarzania energii elektrycznej.

Aktualnie głównym źródłem zainteresowań są morskie farmy wiatrowe ale rozwiązania te potrafią być również wspomagane poprzez pływające farmy, na których umieszczone są panele fotowoltaiczne. Energia biotermalna to także jedna z form odnawialnych źródeł energii, w tym miejscu jednak koszt takiej inwestycji powoduje, że są głównie formą zainteresowania większych podmiotów np. gmin bądź powiatów. Podobnie jest z biomasą, która wymaga odpowiedniej technologii jej przetworzenia bądź na energię cieplną czy też elektryczną.


Artykuły o tej tematyce: https://www.eko-projects.pl/


Liczne formy wsparcia tych inwestycji czy toż bezpośrednich poprzez dotacje czy zwolnienia podatkowe jak również pośrednich, jakie są wymuszone przez przepisy wspólnotowe sprawiają szerokie zainteresowanie konsumentów, którzy niejako rozwój rynku nowych technologii związanych z odnawialnymi źródłami energii, sami wymuszają poprzez poszukiwanie nowych energooszczędnych możliwości zastosowania w naszych domach czy mieszkaniach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czy plagiat równa się kradzieży?

Od kilku tygodni w sieci sporo mówi się o kradzieży, plagiacie i inspiracji. Te trzy rzeczy mogą się od siebie różnić. Wiele osób uważa, że ...